Log in

Ne istiyorsanız onu anlayın

   Meslek hayatımın 5.yılında Gemlik'te ilk gazete çıkartma deneyimimiz başarısızda olsa da adı Değişim olurken, sloganımızda "değişmeyen tek şey değişim" di.

   Kurucumuz ve değerli ağabeyimiz Mehmet Çelik'le yolda devam ettiğimiz 2000 li yıllarda yayın hayatına başladığımız Gemlik Gündem Gazetesinin sloganı ise "Gemlik'in sakini değil, sahibi olun" oldu.

   Gazetecilik mesleğine başladığım 95'li yıllardan bu tarafa temel prensibim haber yaptığım kişi ve kurumların kim olduğundan ziyade haklı veya haksız olduklarıdır. Bu haklı veya haksızlıklardaki ölçüm ise asla ve asla bir sürü kelime oyunlarının, yalancı şahitlerin boy gösterdiği adliye salonları değil, kamu vicdanı, halkın vicdanı ve kanaati olmuştur. Zaten bu tutumumdan dolayıda onlarca kez çeşitli konularda mahkemeye verildim. Az önce de belirttiği gibi bir takım yalan beyanlardan ve laf salatalarından ibaret kelime oyunlarından dolayı kaybettiğimiz davalar da oldu. Ancak asla ve asla vicdani bir muhasebeye ihtiyaç duymadım. Çünkü adliye koridorlarında kaybedilen davalardan ziyade halk vicdanında kazanılan takdirlerin daha  üstün olduğunu düşünenlerdenim. İlahi adaleti her zaman savunanlardanım.

   Gemlik'in sahibi olmak deyimi de tam bu noktada devreye giriyor. Bir çok alanda onlarca kez haber yaptık. İlçe gündemini ilgilendiren; olmaması gereken olayları, yanlış olduğunu düşündüklerimizi kamuoyu ile paylaşttık. Bunlardan birisi de görevinden ihraç edilen ilçe eski kaymakamı Cahit Işık ile alakalı oldu. Bu konuyu tekraren yazmak istemiyorum. Takip edenler yakınen  biliyor.

  Yazmak istediğim asıl nokta şu; biz FETÖ'cü olduğu için ihraç edilen  kaymakamın arsa ve benzeri  usulsüz mal edinmelerini yazdık diye ; kurumlara sözlü talimat vererek;  "Gemlik Gündem Gazetesi'ne haber verilmeyecek " talimatını harfiyen yerine getiren kurum ve stk yöneticileri var.

  Şimdi bu kurumların bazılarını yazmaya başlayalım.

  Eğitim-Bir sen Gemlik Temsilciliği ve bu sendikanın bazı üyelerinin yönetici konumunda olduğu okullar başta olmak üzere çeşitli kurumlar.

  Türkiye Kamusen Gemlik Temsilciliği (ki bizim kimliğimiz ortada burada siyasi değil  sendikanın duruşundan bahsediyorum)ve az da olsa bu sendikanın bazı üyelerinin yönetici konumunda olduğu okullar başta olmak üzere çeşitli kurumlar.

  Şimdi pencereye iki yönüyle bakalım.

   Birincisi bizim  habercilik açısından herhangi bir kaygımız ya da kaybımız yok. Zaten Gemlik'te var olan 100 haber ve gelişmeden  95'ine rahatlıkla gidiyoruz. Diğer 5 haber de magazin haberi; o da bizim işimize gelmiyor. Bu haberlerin 95'ine gitmeyen bazı ı gazetecisi arkadaşlar bu sendikaların başkanlarının ve  bazı üyelerinin yönetici konumunda olduğu okullar başta olmak üzere çeşitli kurumların geçtikleri haberleri seve seve yapıyorlar.

   İkincisi; darbecilerle işbirliği içinde olduğu iddiasıyla  ihraç edilen  kaymakamın talimatını uygulayan bu arkadaşlar akılları sıra  haberlerini bize geçmeyerek bizi  veya gazetemizi  cezalandırdıklarını zannediyorlar. Ben de şöyle diyorum, değerli Gemlik halkına ve okurlarımıza sözümüzdür,her iki sendikanında başkanları ve yöneticileri değişene kadar bizler de hiç bir şekilde lehlerine haber yapmayacağız, bu sendikaların haberlerini Gemlik Gündem Gazetesi başta olmak üzere gerek Bölge Gazetesi ve gerekse Gündem Aktüel Dergimiz ile yayın gurubumuz bünyesinde yer alan haber siteleri ve buna bağlı sosyal paylaşım mecralarında göremeyeceksiniz.

   Bu sendikaların bazı üyelerinin yönetici konumunda olduğu okullar başta olmak üzere çeşitli kurumlardaki yaptıkları yanlışları da gazeteciliğin gereği olarak,bizatihi okurlarımızla ve değerli Gemlik halkı ile paylaşacağız.

  Bundan sonra şu konuları takip edeceğiz sizler adına değerli okurlarımız;

1-Fetö terör örgütüne destek olduğu iddiası ile görevinden KHK ile ihraç edilen Gemlik eski kaymakamı Cahit Işık'a destek olmak için Gazetemize tavır alarak bizleri haberlerinden mahrum ettiğini zanneden kurumlar  ve stk'ların yapmış olduğu yanlışları,

2-Gemlik'te FETÖ operasyonları kapsamında hangi sendikalardan kaç kişi açığa alındı, yada meslekten men edildilaeleri, kendisi  Demokrasi nöbetinde iken hangi akrabalarının isimleri FETÖ kapsamında şüpheli konumunda ya da tutuklu olanlarıda , hangi sendika yöneticilerinin yakın akrabaları FETÖ kapsamında kapatılan STK lara üye olduklarını da.

3- Kapatılan ve ruhsatsız oldukları ortaya çıkan bu kurumlara öğretmen görevlendirmelerini kimin nasıl ve hangi yetki ile yaptıklarını da? Hangi sendika başkanının devletten izinsiz özel kurumda nasıl çalışmakta olduğunuda ,

4-Devletin ona vermiş olduğu  asıl görevi okula hizmet etmek olması gerekirken  malesef  bunu bir kenara bırakıp kendi derdine düşen,  görmemiş gibi makamında 4 ayrı isimliği ile sosyal medyada adeta  alay konusu olan, okul yerine makama para harcanması sonucu binlerce liraya mal edilen makam odasını kimlerin ne için yaptırdığını ve tabiki bölücü örgütü çağrıştırırcasına bir tek kırmızısı eksik olan sağır sultanın duyduğu okulun boya konusunu da,

5-İktidar partisi dahil her siyasi partiye gidip ;  "ben babadan  solcuyum", "eski ülkücüyüm", "doğuştan AK Partiliyim" diyerek ortama göre kıvıran sevgili sendikacıları da, adı ne olursa olsun sosyal medyadan teröre destek olanları da,

6. Devletin ücretsiz olarak açtığı okul kursları için hangi liselerde 1000 TL yi aşan ücretlen alındığı iddialarınıda . Buna kılıf uydurmak için de öğrenci ve velilerden alınan paraların bağış adı altında toplanmasını, bazı okullarda ise direk bir bankaya özel bir şahsın hesabına yatırıldığı iddialarını, milli eğitim yöneticilerinin buna nasıl ve niçin göz yumduğunu da.

7-Okul kursları için hangi kurumlarda; ilçe dışından özel kitapevleri ile anlaşılıp, öğrencilere zorla kitap aldırıldığı, hangi okullarda devletin verdiği yabancı dil kitapları yetersiz denilerek; ilçe dışından bir kırtasiye ile anlaşılıp, öğrenciler üzerinden rant elde edildiğini de sırasıyla sizlerle paylaşacağız sevgili okurlarımız.

Ve tüm bunlara gözünü kapatan sendikacıların, yine fetö iddialarıyla görevden alınan bir savcı kanalıyla açtırdıkları soruşturmaları ve yaşanan çeşitli oyun içinde oyunları da ilerleyen günlerde gündeme getireceğiz....

  Kalın sağlıcakla...

Yorum eklemek için giriş yapın