Log in

Komplo Kuran Gazeteci

  Gemlik son dönemlerde ülke gündemini aratmayacak konularla hareketliliğini sürdürmeye devam ederken,  tüm bu gelişmeleri masa başında takip etmekle yetinen ve herkese giden meilleri  sadece kendisine gelmiş gibi göstererek mal  bulmuş magrubi gibi habere çevirip sonra bunun üzerinden komplo denemeleri yapan sözüm ona yarı asırlık gazetecilik oyunu oynayan bir kişinin son girişimi ile karşı karşıya.

  Konu ilçede daha öncede çeşitli konularla gündeme gelen ve soruşturma gereği açığa alınan bir okul müdürü.

  Son iddia ilgili gazetede haber olmadan 20 gün önce elimize ulaşan ancak  gazetemizde haber değeri dahi  bulmayarak yer vermediğimiz önemsiz bir konu. Zira aynı doneler meil yoluyla bizim gibi ilçede gazetecilik yapan, sosyal medyada yayın yapan bir çok arkadaşa gitmesine rağmen sadece kendisinin yaptığı haberle ilgili çark edip komplo suçlamasını ortaya atması. Tıpkı daha öncede Engürücük mevkiinde bulunan Zeytin satış mağazasını sırf renklerinden dolayı PTT binası diye haber yapması gibi.

  Hazır renk demişken, neymiş bizim gazete okulun renklerini haber yapmışmış. Tabiki yapacağız.  Bir okul müdürü okulun rengini bilmem hangi terör örgütünü lanse edecek bir renge boyarsa bu tabiki haberdir. O boyayı değiştiremeyenler ise şehit cenazelerinde el açıp dua eden sevgili yöneticilerimiz düşünsün. Bizim işimiz habercilik.

  Diğer taraftan okulda deneme sınavları yapıldığı ve FETÖ'den kapatılan dershanelerin afişlerinin asıldığı konusunda haber yapmışız. Tabiki yapacağız. Bu Milletin meclisi bombalandı, emniyet müdürlükleri bombalandı 250 vatandaşımız şehit oldu. Sen okul müdürü olarak bunları görme yada sosyal medyadaki malum işlerinden dolayı bu durumla ilgilenme sonra bunu haber yapan gazeteyi başka bir gazetecilik oynayan zata bana bana komplo kurdular diye haber yaptır, köşe yazdır.

  Sevgili görevden alınan müdür sen değilmiydin gazetecilik oynayan arkadaşın gazetesinde bu haber çıkmadan 10 gün önce gelip haber yapmadığımız için bize teşekkür eden. Dik durduğumuz için hakkımızın ödenemeyeceğini  söyleyen, sen değilmiydin birileri bana komplu kuruyorlar siz buna müsade etmediniz diyen. Ne tesadüf ki şimdi de başka gazeteye bizim komplo kurduğumuz iddiasında bulunmuşsun.  Sen değilmiydin bu kadınla görüştüğünü kabul eden ama bir şey yapamadım, yapamadık diyen. Ortada bir kadın, bir koca varken, bu konuda emniyete yapılan bir suç duyurusu varken işin neresi komplo yada sen bu işin neresinde mağdursun. Sevgili okurlarımızdan özür dileyerek soruyorum, söz konusu kadına sırnaşıp sonunda bir şey yapamadım dediğin için mi mağdursun.

   Sevgili görevden alınan müdür sen mağdur falan değilsin, komploya falanda kurban gitmedin.Eğitimciliğin için bir şey deme şansım yok çünkü bilmiyorum. Ama şunu diyebilirimki hak etmediğin bir yerde Allah'ın bir lütfundan ziyade yaptığın yalaklıklar neticesinde müdür olmuştun. Şimdi de bundan oldun, bana kalırsa otur oturduğun yerde en azından öğretmenliğin devam etsin, çoluğunun çocuğunun rızkı baki kalsın. Yoksa komplo tezgahlarıyla ortada gezip başkalarının gazetemize komplo kurmasına veya bunun için çabalamaya  devam edersen sonuçta devlet memurusun adli ve idari olarak bedelini ağır ödersin.

   Bu konuda Gemlik Cumhuriyet Başsavcılığına ve İlçe milli eğitim müdürlüğüne zaten gerekli suç duyurusunda bulunduk.

Diğer taraftan her gelen mail i haber yapan her gördüğü sarı renkli binayı PTT binası sanan 40 yılı aşkın gazete okuduğu için gazetecilik yaptığını sanan sevgili meslektaşım. 

Gazetecilikten çıkar sağlamak diyorsun ya benim asla ve asla öyle bir derdim yok. Öyle bir uğraş içerisinde de değilim. Haber için gazetecilik için günde 16-18 saat çalışıp haber yapıyoruz. Sen ne yapıyorsun bizim ekibimizle birlikte yaptığımız bu haberleri çalıyorsun. Evet çalıyorsun sonra gazeteden yayınlıyorsun. Sonrada gazete okuduğun için gazetecilik yaptığını zannenip ahkam  kesiyorsun.

Gazetecilikten çıkar sağlamak nedir biliyormusun sana kısa bir kaç örnek vereyim.

Gazetecilikten çıkar sağlamak, Gemlik'te asrın yolsuzluğuna ses çıkartmamaktır.  Gemlik tarihinde Bu asrın yolsuzluğunda şüpheli olarak ifade vererek mahkeme sırasını beklemektir.

Gazetecilikten çıkar sağlamak kamu kurumuna (Gemlik Belediyesi şimdilik bildiğimiz)değerinin kat ve kat üzerinde iş yaparak bunun için fatura kesip zoru görünce o faturayı geri çekmektir. Hatta ve hatta yeni giren yılın takvimini Mart ayında dağıtıp buna kimsenin ses çıkartmamasını sağlamaktır.

Gazeteciliken çıkar sağlamak üçüncü kişiler adına sahte evrak ve hatta resmi evrakta sahtekarlık  yapıp başka bir meslektaşını organize polisinin salonlarında saatlerce ifade için bekletmektir.

Gazetecilikten çıkar sağlamak yolsuzluk yaptığı bilirkişi ve mahkeme tutanaklarında belli olan kişilerin haberlerini yapmamak, bunları haber yapanlarla alakalı boş boş konuşup sonrada oturduğun koltuktan ahkam kesmektir.

Bu örnekleri bolca sıralayabiliriz, yeri geldiğinde de tek tek gündeme getireceğiz gazetecilikten çıkar sağlayan arkadaşımızı...

Ha sahi sen gazeteci değildinki gazete okuduğu için kendini gazeteci sanandın.

Gazeteci olan seninde dediğin gibi gördüğü her sarı binayı PTTbinası sanmayıp, gelen her mailin haberini yapmadan önce sahibi araştırıp haber yapandır.

Yoksa başkaların söylemleri üzerinden gazetemize komplo kurmaya kalkman çok cahilce sevgili gazete okuyan....

Kalın sağlıcakla.

 

Yorum eklemek için giriş yapın