Log in

Komplocu Gazeteci Konuyu Saptırıyor

  Geçtiğimiz ay; ilçemiz TSO Gazi Okul Müdürü M.A hakkında Gemlik Körfez Gazetesinde çıkan haberler ve ardından okul müdürünün kendisine komplo kurulduğuna dair; gerekli makamlardan herhangi bir izin almadan yaptığı açıklamalarla dolu düzeltme yazısı yeni, tartışmaları da beraberinde getirdi.

  İşin esasını, özünü; tartışmalara heba etmemek lazım. Okul müdürü kendisine bu konularda usta bir akıl hocası bulmuş ve olayı başka mecralara çekip, şikâyetçiye çeşitli baskılar kurup, alakasız tartışmalar çıkarıp olayın esasının konuşulmasını engellemek ve üstünü kapattırmak istiyor. Yaklaşık 2000 öğrenci, 4000 velisi olan ve çoğunluğu bayan 80 civarında öğretmene sahip bir okulun bu gayri ahlaki davranışları sergileyen adamı haklı gösterme çabası yersizdir.

  Doğrudur biz haber yapmadık. Ama bize gelen mesajları konu ile ilgili işlem yapma merciindeki yetkililere ilk elden ulaştırdık. Siz haberi yaptığınızda soruşturma idari olarak çoktan başlamıştı. Adli olarakda mağdur eş ilçe emniyet müdürlüğünde sözkonusu olayı şikayete dönüştürmüştü. Gazete okuduğu için gazeteci olduğunu sanan Kadri Güler unutmamalı ki; biz herhangi bir konuda herhangi bir kişi ile ilgili haber yapmaktan bu güne kadar hiç korkmadık korkmayız da. Yaptığımız haberlerde tarafların gönderdiği açıklamaları yayınlamak haberimizin yanlış veya maksatlı olduğunu değil her iki tarafada söz hakkı verdiğimizi gösterir. Kendi işletmesi ile ticari ilişkileri olan bir özel eğitim kurumu müdürünün kurnazca hamlelerine kanıp da bu gayri ahlaki düşünceli birine sahip çıkma mantığından vazgeçmeni temenni ediyoruz.

  Eski müdür ve aile dostu diye tabir ettiğin kişiyi de geçmişini de çok iyi biliyoruz. 2000'li yıllarda  müdürün görev yaptığı okulda; iddialara göre M.A'nın da içinde olduğu bir gurup öğretmen; öğrencilere satılmak üzere ( o gün 5 TL; bu gün yaklaşık 6 katı değerde) bir eğitim cd si hazırlamışlardı. CD nin içeriğindeki gayri ahlaki bazı oyunlar, resimler, devlet büyüklerine hakaret içeren görüntüler vs vardı. Biz haber yapmıştık. Bu olaydan sonra; bizi kimlerin aradığını da gayet iyi hatırlıyoruz. En akılda kalanı ise; o gün fetöcülerle iç içe çalışan sonradan ise kişisel menfaatleri nedeni ile fetöcülerle ayrı düştüğü için ergenekondan yargılanan meşhur bir emniyet müdürü idi. Kulağımıza gelen bilgi ve iddialar; bu meşhur emniyet müdürünün; Valilik ve emniyetteki bazı önemli kişileri arayıp olayı kapattırdığı şeklinde idi. Kim bilir; belki seni de o malum emniyetçi aramıştır. Yoksa; 22 Aralık’ta manşetten verdiğin bir haberi ve mesajları bir kenara atıp bizi komplocu olmakla suçlamanın başka bir izahını göremiyorum. Zaten o habere kendinde inanmayıp internet sayfandan kaldırdın.

  Kardeşim ile ilgili iddialara gelince;

  Sen de öğretmen olan eski eşin de, sana kardeşimle ilgili belge veren eski müdürler de bilir ki; bir branş öğretmeni; yıl içerisinde içerisinde bir çok not verir. Örneğin; kardeşim bu yıl yaklaşık 300 öğrencinin dersine giriyor.  Her öğrenciye yıl içerisinde ortalama 10-11 not veriyor. Bu da yıl boyunca yaklaşık 3000 adet puan ve not vermesi anlamına gelir. 3 bin notun verildiği bir ortamda ve değerlendirmede tüm öğrencileri, velileri, müdürü memnun etmek neredeyse imkansızdır. İşin kolayı var. Hiçbir idealin olmayacak, amacın gayretin çalışman olmayacak. Tek derdin aman şikayet gelmesin olacak ve herkese hak etsin hak etmesin 100 verip geçeceksin. Eski bir eğitimci olarak sen de bilirsin ki; kolaycı yöntem; adaleti, öğretmenlik formasyonunun, eğitimin etik ilkelerini inkar etmektir. Şu an açıkta olan; M A ;sana şunun izahını da yapsın. Okulda; başka öğretmenlerin verdiği notlar hakkında da şikayet var mıdır? Diğer şikayetler; gerek veli ile görüşülerek, gerek uyduruk bir inceleme ile üstü kapatılırken; sadece kardeşime soruşturma açılması normal midir? Hatta; iddialara göre; TEOG da 270 civarı puan alan bir öğrencinin velisine; “ hoca; senin çocuğuna 100 verseydi senin çocuğun Celal Bayar Anadolu Lisesini girerdi”, gidin milli eğitime şikayet edin” demiş midir? Aklı olan, matematikten biraz anlayan herkes bilir ki; 270 puanın 410 a çıkması için değil 1 yüz, belki 1000 tane yüz vermek gerekir. Ama sırf; siyasi, sendikal yaklaşım ve yönlendirmelerle bu baskıları kardeşime yaptılar, yapmaya devam ediyorlar. O da biz de yılmadan, usanmadan, hukuktan sapmadan her türlü mücadelemizi vermeye devam ediyoruz. Savunmaya çalıştığın M A gibi; ilk sıkıştığında konuyu başka başka yerlere çekmiyoruz.  beni sana karşı kullandılar  demiyoruz. Böyle gayri ahlaki davranışlara sahip insanlarla mücadele ediyoruz, etmeye devam edeceğiz.

  E Okul sistemine 3 kez 2 bilgisayardan girilerek net değişikliği yapıldığı iddiaları doğru. Bu konuda bir dava olduğunu da herkes biliyor. Ama bunu benim kardeşimim yaptığı iddiaları gerçek dışıdır. 2015 Haziran ayında kardeşimin bilgisayarları, tableti, telefonu vs bu not değişikliğini yapabileceği düşünülen tüm elektronik aletleri alındı incelendi ve iddiaları delil olabilecek herhangi bir bulguya rastlanmadı. Duruşmaya geleceksen sana orada iddianameyi okutalım. İddianamede herhangi bir delil olmadığı ama savcının şüphesi ile dava açıldığı açıkça yazıyor. Davayı takip eden avukat ve başka hukukçular; bu dava delilsiz sadece kasıtla açılmış diyorlar.

  15 Temmuz sonrası meslekten ihraç edilen kaymakamın izni ile yine fetöcü olduğu için ihraç edilen bir savcı tarafından hazırlanan iddianame var ortada. Bu iddianame 3. Asliye mahkemesi tarafından reddedildiği halde FETÖ cü savcı; yeni delil olmamasına rağmen üst mahkemeye itiraz yolu ile davayı açtırmıştır. Madem usta gazetecisin. Bi zahmet şunu da araştırıver. Gayri ahlaki yazışma ve tavırları nedeni ile açıkta olan ve senin savunmak zorunda kaldığın M A Fetö ile ilişkileri nedeni ile de soruşturma geçiriyor mu? FETÖ den ihraç edilen ve bu dava ile esasen beni ama görünürde kardeşimi hedef alan kaymakam ve savcı ile bağlantıları nelerdir?  Zaten biz de yazacağımız bir çok şeyi o  davanın sonucuna bekletiyoruz bunu da bilesin.

  Velisi ile gayri ahlaki yazışmaları nedeni ile açıkta olan M A ve yönettiği okulla ilgili manşet haberlerimize gelince; Ben ve eşim o okuldan mezunuz. Büyük oğlum da M A oraya atanmadan önce o okuldan mezun oldu. TSO Gazi okulunun geçmiş başarılarını bilmeyen yok. 2014 de M A dan önce; ilçenin TEOG da en başarılı okulu olan ve Türkiye Birincisi çıkaran bir okulu 2 senede dip yaptıran ve hakkında resimli, belgeli,  delilli FETÖ hizmetkarı, Kobani sempatizanı olduğu iddiaları olan birini manşet yapmayacak mıyız?

  2016 Şubat ayında FETÖ den kapatılan özel hedef etüd merkezinin afişlerinin okula asılmasına göz yuman, 2016 nisan ayında fetö den kapatılan özel kariyer akademi etüd merkezinin denemesini okula yapıp onlara öğrenci sağlayan bir müdürü görmezden mi gelseydik.

  Öte yandan bu boya konusu ile ilgili onlarca veli şikâyeti var. Biz her geleni şikâyet mercilerine yönlendiriyoruz. Eğer yetkililer göz yumuyorsa biz ne yapalım. Burada asıl sorun, tüm bunları görmeyen, yazmayan yazamayan başta sen olmak üzere gazete okuduğu için gazeteci olduğunu sanan gazetecilerdir.

  Son olarak; her türlü olayı, ahlaksızlığı,  usulsüzlüğü maharetle örtme becerisi ile meşhur olan  bir okul müdürünün oyununa gelip de 2000 öğrencili, 4000 velili bir okulda bu ahlaksızlıkları devam ettirmesine neden olacak tavır ve tutumlardan kaçınmanı umut ediyorum. 

  Dİğer taraftan Gemlik'te asrın yolsuzluğu ile ilgili yazdığım tüm konuları aynen tekrar ediyorum. Bu konularında bilgisi de yeri geldiğinde belgesi de ortaya çıkacaktır. Biz acele etmiyoruz. Bursa 1.Ağır ceza mahkemesinde 2011/95 sayılı dosyada şikayetçiyiz ve 6 yılı aşkın süredir ifade sıramızı bekliyoruz. Sende acele etme.

   Sağlıcaklar kalın...

Yorum eklemek için giriş yapın