Log in

Gemlik Merkezinde sahipsiz tarla

Gemlik’in merkezinde,

Endüstri Meslek Lisesi yakınlarında,

Yola cephe.

Karpuz eksen tutar,

Çeşitli bakliyat, çilek ve benzeri ürünler yetişir.

Otları o kadar büyümüş ki, arasında esrar eksen kimse farkına varmaz.

Rantabl kullanılabilir.

Siz ona Gemlik Stadyumu diyorsunuz, biz sahipsiz tarla.

Aslında değerli ama kendi beceriksizliğimizden heder oldu.

***

   Konuyu, başından sonuna biliyorum aslında. Cumhur Aydın’ın Gemlikspor’u almasıyla başladı tüm hikâye.

   Nasıl yaptı bilmiyorum ama Bursaspor’un önemli isimlerinden Beyhan Çalışkan’ı getirdi takımın başına. Çalışkan, Büyükşehir’e de yakında ‘’Bu sahada oynanmaz’’ diyerek hamle yaptı. Büyükşehir’e ulaştı ve saha zemini ile alakalı çalışmalara başladı. Zemin kaldırıldı, BAL Liginin ilk birkaç maçı dışarıda oynanacak ve saha yetişecekti.

   Beyhan Çalışan, kamp dönüşü takımdan ayrıldı. Bunda neredeyse maddi sorunlardan dolayı otelde kalacak olmasının da etkisi var tabii ki. Oyuncularına da ön ödemeler yapılamayınca Çalışkan haklı olarak kulübü bıraktı. Sonrasında gelen hocalar da, dikiş tutturamadı zaten. Gemlikspor, 1. Amatör Kümeye kadar düştü.

   Gemlik Belediyesi’ne sormadan başladı çalışmalar. Muhtemelen bu söylemi kabul etmeyecekler ama sahanın bugüne kadar yapılmamasının tek sebebi, Gemlik Belediyesi’nin es geçilerek çalışmaların başlamasıdır. Haklı yönleri muhakkak var. Ben de Belediye’de yönetici olsam, beni ezerek yukarıdan iş çözmeye çalışana ‘’ne hali varsa görsün’’ derdim…

   Burada asıl nüans, cezaya kime verdiğin. Uygulamanın cezasını Gemlik Belediyesi’ni atlayan kişiler değil, Gemlik ve Gemlik’in gençleri çekiyor. 2 yıl geçti. En geç Eylül başında o stadyum Gemlik’e lazım…  Kişilerin cezası Gemlik’e kesilemez

***

Unutmadan; stadyumun resmi adı Gemlik Atatürk Stadyumu ama biz bu halini yakıştırmadığımız için ‘’Gemlik Stadyumu’’ dedik)

Yorum eklemek için giriş yapın