Log in

İsteyince oluyor; Manastır’a sağlık ocağı

   Eleştiri yaparken, doğruları da dile getirmek Gazeteciliğin olmazsa olmazıdır…

   Son iki haftada Ramazan etkinlikleri ve Kumla konusunda Gemlik ve Bursa Büyükşehir Belediyesini eleştirdik. Bunlar yapılırken, doğruları da görelim…

   Gemlik Belediyesini ve Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ı pek çok konuda eleştirebilir, bazı konularda eleştirinin boyutunu da taşırabiliriz. Bunun yanında, Gemlik’e okul ve kurum binası kazandırdığını da göz ardı edemeyiz.

   Gemlik’te çok sayıda okul, cami ve çeşitli kamu binaları kazandırmanın yanında, son olarak Manastır’da Aile Sağlığı Merkezi temeli de atıldı. Temel atma töreninde, Şehit Yüzbaşı Cemal Bey’in adını taşıyan okulun da yıkılıp aynı isimle yeniden yapılacağının müjdesini verdi.

*** 

   Muhtemelen yazıya ilk tepki ‘’Okullar hep İmam Hatip’’ olacaktır. Binayı yapsınlar da, iktidar değişir hepsi Cumhuriyet Lisesi olur. Çoğu konuda zayıf olan, kültürel konuda önemli sıkıntılar yaşanan ilçede, bir de çay bahçelerinin eksiği hissedilirken, binalarımızın yenilenmesi faydadır…

***

   Gemlik Cumhuriyet Mahallesinde, cami ve sağlık ocağı ihtiyaçları karşılandı. Gemlik’in farklı ihtiyaçları karşılanır mı? Orada biraz şüpheliyim. Asıl anlamadığım nokta, bir konuyu çok iyi yaparken, sosyal ve kültürel konularda Belediyenin doğru çalışmaması. Bir insanın her şeyi bilme şansı yok, tabii ki işi danışarak götürmek zorunda. Özellikle Belediyecilikte, olmazsa olmaz işin ehline danışmaktır. Okul ve yapılaşmada bu kadar doğru işler yapan insanın, diğer konulara uzak olması, ister istemez akla bir soru getiriyor; yönlendirenler yanlış mı yapıyor? 

Yorum eklemek için giriş yapın