Log in

Bursaspor ve Yeni Stadımız

Bursaspor’un tarihi Atatürk Stadının, zemini mükemmeldi. Bu stadın zemini ile uğraşan ekip, Timsah arenanın zemininde aynı başarıyı yakalayamıyor.

Timsah arenanın bir kalesinin, ceza sahasındaki  nemlenme bir türlü çözülemedi. Övündüğümüz timsah arena’nın bir anda karizmasını zedeledi. Şimdi timsah arenaya geçirgenlik kat sayısı 8 kat fazla, yeni çimler döşendi.

Uzun süredir beklenen, timsah kafasının da yakın zamanda yerine oturtulacağını umuyoruz. Yeni çimleriyle, problemsiz hale getirilen yeni stadın, Bursaspor’un bu yılın en büyük transferi olduğunu , düşünüyoruz. Bursaspor’un bu güne kadar kamuoyunda ses getiren bir transfer haberi henüz gündeme gelmedi.

Geçmişte, önemli başarılarını bildiğimiz Fransız hocanın, başarılı olması için sabırlı ve insaflı olmalıyız. Fizik olarak yeterli olmasa da, aklı ve tekniği ile, Bursaspor’a damga vuran Batalla’nın mukavelesini uzattığını duyduk.

Bu sene, alt yapı ağırlıklı ve birkaç tecrübeli yıldız futbolcu ile harmanlanan, bir kadronun başarılı olacağını düşünüyoruz. Şampiyonluk hedefimiz yoksa alt yapıya ağırlık verilmesinin hem Bursaspor’a hem de, Türk futboluna katkı vereceğini, umuyoruz.

Fikstürdeki ilk maçımızın, geçen senenin flaş takımı Başakşehir ile olacağını, öğrendik. Bu maç Bursaspor’un bu sene ki gücünü, ölçmemizi sağlayacaktır.

Gerçek aşkı bile kalp,

Bir damla suya bile hürmetle bakar

Erol Gürçay

Erol Gürçay

Yorum eklemek için giriş yapın