Log in

Bursaspor Neler Yapıyor

Yeni sezon hazırlıklarına, 35 futbolcu ile hazırlanan Bursaspor, kadroyu azaltma çalışmalarına başladı. Paul ve Guen, ilk elemede, Enes Ata ile Gökhan Berkay’ı, Vakıfköye gönderdi.

Takıma geç katılan, Titi, Ekong, Jorguera ve Stanku antreman sonrası,30 dakikalık kondisyon çalışması, yaptılar.

Kaleciler, Harun, Mert, Okan ve Muhammet, salonda çalışmaya devam ediyorlar. Daha sezon başında sakatlanan Kubilay ve Serdar ile ameliyat geçiren Serdar Aydın, kondisyon çalışmalarını sürdürüyorlar.

Gerçekçi olmamız lazım, Bursaspor bu sezon, Türkiye’yi ve Bursa’yı ayağa kaldıracak, bir yıldız futbolcu, transfer edemedi.

Tek zenginliğimiz beklide Türkiye’nin en verimli alt yapısına sahip olmamızdır. Bursaspor’un bu senelere yapabileceğini, ilk üç maçta alınacak sonuçlardan anlayabileceğiz.

İlk hafta, deplasmanda oynayacağımız Başakşehir maçı, ilk beş hedefi için, bir ölçü olacaktır. İkinci hafta oynayacağımız, Alanyaspor maçı ise, Bursaspor taraftarı için, bir sınav maçı olacaktır.

Taraftarımızın, takımına sahip çıkıp çıkmadığını, Alanyaspor maçında göreceğiz. Üçüncü maçımızı, İstanbul’da Beşiktaş’la yapacağız.

Bu maç Bursaspor’un büyük maçlara ne kadar hazır olduğunu, hepimize gösterecektir. İlk yarıda, alt yapı ağırlıklı kadro ile mücadele edip, gücümüzü görmek zorundayız.

Ayna bir şeye tamah etseydi.

Bizim gibi münafık olur,

Her şeyi olduğu gibi göstermezdi.

                                              ‘’Mevlana’’

Erol Gürçay

Erol Gürçay

Yorum eklemek için giriş yapın