Log in

Gemtaş’ın dayısı

Geçtiğimiz haftanın konusu;

   Gülşen Uslu, dayısı, eniştesi, bir de zarara uğradığı iddia edilen Belediye şirketi Gemtaş…

MHP’nin açıklamasıyla başladı tartışma.

   MHP, şirketin önemli miktarda zarar ettiğini vurguladı. Zararın bir kısmını da, Belediye kendi yaptırdığı binaları şirketten alarak kapatmış. Yoksa zarar daha da yüksek olacakmış…

   Dayı mesailerle 5 Bin TL üzerinde para almış. Gemtaş’ın, yani bizim cebimizden çıkan da 8 Bin TL’nin üzerindeymiş…

***

   Saatler içinde konuyu Gemlik’te duymayan kalmadı. Sokaklar üzerine katılan söylentiler ile çalkalandı, sosyal medya adeta yıkıldı. ‘’Aile Saadeti’’ çıkışı, beklenenden de büyük etki yaptı. Sonradan öğrenildi ki, konu sadece Dayı değilmiş. Gülşen Uslu ile birlikte enişte dediği bir çalışanı daha Gemtaş’ta işe alınmış. Dedikodular, söylemin ötesine geçti sonrasında.

   MHP’nin bir diğer isyanı da huzur hakları ile alakalıydı. Kadir Erol, Ahmet Avcı, Vedat Büyükgölcigezli’ye verilen ‘’huzur hakkı’’ ile alakalı detaylı bilgilendirme yapacaklarmış ilerleyen dönemde. Üstü kapalı geçtiler. Belediye şirketinde meclis üyesi veya bir başkan yardımcısı olması denetim anlamında olumludur da, üç tane olmasını henüz kimse açıklamadı.

   Belediye şirketinin zarar konusu da, sektörü bilenlerle ve muhasebecilerle konuşulacak teknik bir konu. Onlar konuşunca, yine değiniriz.

   Belediyenim açıklaması kendi adlarına yeterli olarak görülse de, sokakta hiçbir şeyi değiştirmedi aksine tepkiyi daha da büyüttü. Sokak olaya basit bakar! Teknik detay, idarecilerin işidir…

   Gemtaş daha çok su kaldırır. Konu ile alakalı iki muhalefet partisi de derin araştırma yapıyor. Partiler, bir yandan da bulduklarını Ankara’ya rapor ediyorlar.

Gemtaş ile alakalı yorum yapan erken konuşur…

   Bildiğim kadarıyla MHP, araştırmalarının daha büyük kısmını kamuoyu ile paylaşmadı. İlerleyen dönemde, olgunlaştırınca paylaşacak…

***

   Not: ‘’iki dayısı da Belediyespor’da’’ diye yorum yapılmış, birkaç yerde konu tartışmaya da dönmüş. O isimler kurulduğu dönemlerden bu yana Belediyespor’da, o zamanlar Gülşen Uslu Belediye’nin yolunu bile bilmezdi. Sapla samanı karıştırmamak lazım. 

Bu kategoriden diğerleri: « İhmal katliama dönüştü!
Yorum eklemek için giriş yapın