SEÇİM VAKTİ AKILLANMAK(!)
Log in

SEÇİM VAKTİ AKILLANMAK(!)

                          

Türkiye’deki etnik gurupların tek tek isimlerini sayarak onları onore ettiğini, kendisine gönül bağlamalarına sebep olduğunu zannedenler yanılıyorlar. “Bu zamana kadar bu şekilde bir bölücülüğe tabi tutulmadık” diyenlerin sayısı gönül verenlerden daha çoktur. “Bölücü terörü lanetleme” adıyla miting tertip edeceksiniz, bu toplantıda  giriş cümlesi bu bölücülüğü daha yüksek bir sesle ve resmi ağızlardan telaffuz etmek olacak. Bir Fransız politikacı asla”ey Fransızlar,ey Araplar, Ey Marsilyalılar,ey Ermeniler!”diye hitap etmezler.Bilir ki Fransa bir ulusal devlet, halk da bu devletin sadık birer mensubudur, bireyidir. Meşhur Ermeni diaspora mensubuna bizim bölücülüğe alışmış gazeteci soruyor ” siz hangi millettensiniz” cevabı ben” Fransızım” olur. Bizim gazeteci,”ama sizin Ermeni eylemci ve diaspora mensubu olduğunuzu biliyoruz” dediği zaman bu adamın adam gibi cevabı,”Fransa bir ulusal devlet, ben de onun mensubuyum.Ermeni olmam en sonra gelir” cevabını verir.Bizde yaşananlar akıl tutulmasına eş bir durum.Hani bir gazeteci,Yahudi cemaati lideri sayın Haleva2ya sorar,”İstanbul’daki cemaat mensupları neden dışarıdakilere benzemez” diye. Aldığı cevap” İstanbul’daki cemaat mensuplarını ahıra koysan eşekler utanır” olur. Ne oluyor acaba bu memleketin suyunda mı havasında mı yoksa yönetim tarzında mı,eğitim sisteminde mi arıza?

Seçim sath-ı mailine girdiğimiz şu günlerde iktidarın yaptığı iki önemli hamle var.Birisi Türkleri aldatmaya, kandırmaya,oy vermeye ikna etmeye yönelik. Bunun adı “teröre lanet mitingi” adıyla önce Ankara’da sonra İstanbul’da tertip edildi. En başta söylenecek söz, terör lanet okunarak, yürüyerek çözülmez.Hani rahmetli Demirel’in “sokaklar yürümekle aşınmaz” dediği gibi sokakta yürüyerek terör engellenmez.Teröristler gülüyorlardır.”Ne garip dünya üç yıl serbest hareket imkanı vereceksin sonra da mani olmayı yürümekte bulacaksın!Üç sene Hakkari’nin hatta 85 bin kilometre karenin yönetimini üç yıl boyunca eşkıyaya terk edeceksin, devleti yok edeceksin, görmezden gelip başını deve kuşu gibi kuma sokacaksın sonra da lanetliyoruz” diye memur, işçi ve ticaret erbabını belli usullerde yola getirerek yola düşüreceksin böylece terörü engelleyeceksin.Kargaları bırakınız bütün canlılar güler buna.290 defa operasyon talebi geliyor, ancak 8 tanesine izin veriyorsunuz.Şimdi seçim zamanı son gaz yüklenmekte ne fayda vardır? Bu tür davranışların, vatanın tehlikeye düştüğü zamanlar haricinde mümkün olabilir ancak  şimdi durum öyle ikili davranmaya katlanılacak gibi değildir.Yani iki defa miting tertip etmekle terörü engellediniz mi? Teröre destek veren hatta azdıran Almanya,Hollanda,Fransa Rusya Ve İran’a hangi mesajı verdiniz? İç siyasete alet ederek milleti kandırmaya yönelik laflar da edebilirsiniz. Zaten maksat terör değil oy’dur oy. Vay milletimin haline ! Ama milleti bu seçime mahkum edenlerin oy uğruna yaptıklarının cezasını ölü toprağı serpilmişçesine hareketsiz cansız bir durum arzeden hükümetin altını oymaktadır bu oy talebi. Altı oyulan iktidar aradığını mecbur ve mahkum ettiği bu seçimde de bulamayacaktır. Zorlama, yanlı anketçilerin, sahibinin sesi misali yaptıkları kamuoyu oluşturma, kanaatleri değiştirme operasyonlarına rağmen durum vahimdir. Hani tarafsız olduklarını söyleyen TOBB,TÜSİAD siz niye tıpış tıpış koştunuz  bu algı mitinglerine. Zaten iktidarın en sevdiğim takdir ettiğim tarafı bu azgınları millet tanımaz, hayasız iş adamı kılığındaki soysuzları hizaya getirmesidir. Hükümet kurup hükümet yıkanlar şimdi kuzu kuzu mitinge gidip başlarını öne eğip yürümektedirler.Buna amiyane tabiri ile”Yürrü ancak varırsınız!”denmez mi?

İkinci husus da doğuda yaşayan işsiz, geçim sıkıntısı içerisindeki Kürt vatandaşlarımızı ayartmak için yapılan 5 bin köy korucusu alınacak” ilanıdır.Siz Kürt açılımı dediğiniz o ilk günlerdeki karşı tarafın isteklerinden birisi olan”köy koruculuğu” sistemi kaldırılsın” isteğine olumlu yaklaştığınızı gazeteler yazmıştı. Ne oldu da yeniden o işsiz insanların geçim sıkıntısını istismar ederek oy avcılığı yapmaktasınız. Peki o köy korucularıyla beraber ne büyük fedakarlıkla dağlarda PKK’lı bırakmayan,dağda gezmeye fırsat bulamayan katillerin sınır dışına kaçışlarına neden olmuştu.Şimdi şehre inmek bir tarafa emniyeti basıyor 8 gün asker ve polisle çatışıyorlar.Bunun vebali işbaşındakilerin boynundadır.Eğer seçmen bunlara kanıp kanaat değiştirecekse idraksiz mankurt bir neslin hezeyanı denmez mi? Bunu anlatacak çalışkanlıkta gayrette azimde bir siyasi hareketin de olması gerekir.Siz ev ev , sokak sokak bunları anlatmayacaksınız TV ‘den her gün beyni yıkanan insanlardan oy bekleyeceksin.Yok öyle kolay lokma arkadaş sen de en az rakiplerin kadar çalışmalısın. “Ben nasıl olsa listede seçilecek yerdeyim” deyip yat sonra da bizi neden desteklemediler, bir kilo makarnaya satılan millet” deme ahlaksızlığına düş.Bir kilo makarna ile bir ton kömürün hatırına oy verilmediğini 7 Haziran seçimlerinde gördük.Kolaycı muhalefet,hazırcı muhalefet,olmayınca küfürcü muhalefet.

Yorum eklemek için giriş yapın