Log in

AN-KARA GEMLİK KOR-AY’dın

                                   

 Ay gibi ışıdın üzerimize; Marmara’nın incisi körfezimizin parlayan yıldızıydın. Semalarda süzülerek al renkli bayrağımızı dalgalandırırdın. Sonra yüreğimizi dağladı acı haberin. Kor oldun yaktın ciğerimizi. Haberin geldi. Gemlik şehidi KORAY diye. Üzüldük, sana yapılan hain tuzağa lanet ettik. Gözyaşımız PINAR oldu aktı, aktı ama dışa vermedik. İçimizdeki koru söndüren pınarı aydınlık gelecek için büyüttük.

  Yurdumuzun diğer şehitleri gibi mekânınız cennet olsun diye dua ettik. Bugün bu rahat yaşamımız varsa senin gibi canını feda edenlerin mirası olduğunu bir kez daha özümsedik.  An’ın karaya büründüğü patlamanın hemen peşinden geldi haberin. İlk gün sosyal medyada geçti resmin. Tanıyanlarla oluştu fısıltılı muhabbetin. Dünyaya dedirttin ülkem için canımı feda ederim. O saatten sonra Gemlik olarak na’şını bekledik. Tüm halk olarak bize hakkını helal etmeni istedik. Çünkü yüce yaratıcı senin hükmünü vermişti. Vahyi ile bize bildirmişti.    (Ali imran süresi 169-170) Allah yolunda öldürülenleri sakın ölüler sanma. Bilakis onlar diridirler, Rableri katında Allah’ın, lütfundan kendilerine verdiği nimetlerin sevincini yaşayarak rızıklandırılmaktadırlar. Öyle ise biz kendi halimize üzülmeliydik. Derken Cuma namazı sonrası bekledik, lakin vatan için bir gün daha dercesine, cumartesiyi görürcesine az zaman sonra elveda edeceğim dedin. O gün sabah vakti tüm camiler sela-nı verirken yürekler bir kez daha yandı.

"Ey Allah'ın Resûlu, /Ey Allah'ın Habibi, /Ey Allah'ın Arşının Nuru, /Ey Allah'ın Mahlûkatının Hayırlısı, /Ey Öncekilerin ve Sonrakilerin Efendisi, salât-u selam senin üzerine olsun!/Hamd Âlemlerin Rabbi Olan Allah İçindir!" yankıları Gemlik semalarında senin için bir kez daha yansıdı. Bir kez daha şahit kıldı tüm dağları, taşları, insanları, mahlûkatı, denizi, arşı. Ve sonra siren sesleri. Söktü yüreğimizdeki tüm nefesi, Ah o siren sesleri Ağlattı tüm hepimizi. Ambulansın cevre yolundan girmesiyle tüm Gemlik tekrar gözyaşını tutamadı. Bir kez daha içimiz burkuldu, Bir kez daha lanet ettik teröre. Bir kez daha kalpten beddua ettik hainlere. Anladık ki televizyonda seyretmeye benzemiyormuş. Bir kez daha ateş düştüğü yeri yakarmışa şahit olduk. Elleri öpülesi babanın “ asla Ağlamayacağız “ sözleri bizi kendimize zor getirdi. Yine pınarlarımızı içimize akıtmak için çok zorladık kendimizi.

  Artık kısa ömrümüzün bir ezan bir sela mesafesi dolmuştu.Halkla veda için sana son görevimizi yapmak için,senden helallik dilemek için sana dua etmek için cami avlusunda dünyalık vazifemizi sonlandırmak için buluşma zamanıydı.Ama ne mümkündü bayrağımıza sarılı tabutunu görmek.Tüm Gemlik ve civar ilçeler akın akın doldurmuştu meydanı.Gemlik genciyle,yaşlısıyla, erkeğiyle kadınıyla ,protokolü ve halkıyla hep oradaydı.Sana vedaya gelmişti.Tüm yollar dolmuş cenaze namazına iştirak için gönülden buluşmuştu.Biz inanıyoruz ki sen de gördün bizi.Hep birden hocanın tekbiriyle tekrar dedik Allah en büyüktür (Allahu ekber).Sonra sonlandırdık hep bir ağızdan( Es-selamü aleyküm ve rahmetüllah) 'Allah'ın selamı ve rahmeti üzerinize olsun' diyerek.Artık topraktan geldik toprağa döneceğiz  ilahı ikazı ile mezarlığa tekbirlerle uğurladık seni..

"Allahu ekber Allahu ekber, Lâ ilâhe illallahu vallahu ekber. Allahu ekber ve lillahi'l-hamd" diye tekbir getirerek ("Allah her şeyden yücedir, Allah her şeyden yücedir. Allah'tan başka ilâh yoktur. O Allah her şeyden yücedir, Allah her şeyden yücedir. Hamd Allah'a mahsustur") Hz İbrahim’im  hz İsmaillini kurban etmesi misali bizde seni vatan kurban ettik. Fecr 27-28-29-30 ayetleri ile kalbimiz mutmain bir şekildeEy huzura kavuşmuş insan! Sen O'ndan hoşnut, O da senden hoşnut olarak Rabbine dön.(Seçkin) kullarım arasına katıl Ve cennetim gir”.müjdesiyle sosyal medyada peşinden seni yalnız bırakmadık.

 

Bu kategoriden diğerleri: « GÜN DÜŞÜNMEK »
Yorum eklemek için giriş yapın